Anaben Medium Rug
SKU
R406202
- Regular price
- $90.00
- Sale price
- $90.00
- Regular price
-
$135.00 - Unit price
- /per
Sale
Sold out
Adding product to your cart
If you are seeking a combination of style, comfort and practicality, this rug is for you. It feels plush underfoot, is woven for durability and is also machine washable for easy maintenance. Shag-style rugs offer the ultimate in comfort and texture when you want something soft to sink your toes into.
Specifications
Height | 0.38in | |
Width | 60.25in | |
Depth | 74.75in | |
Details | Made of polyester, Machine woven, 15mm pile, Backed with TPR (thermoplastic rubber), polyester and cotton, Machine washable, Rug pad recommended, Imported | |
Shade | Light | |
Shape | Rectangle | |
Material | Fabric | |
Lifestyle | Casual | |
Dimensions | 60''W x 75''D x 0''H |
You may also like
-
- Regular price
- $116.00
- Sale price
- $116.00
- Regular price
-
$174.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $120.00
- Sale price
- $120.00
- Regular price
-
$180.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $90.00
- Sale price
- $90.00
- Regular price
-
$135.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $240.00
- Sale price
- $240.00
- Regular price
-
$360.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $120.00
- Sale price
- $120.00
- Regular price
-
$180.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $170.00
- Sale price
- $170.00
- Regular price
-
$255.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $44.00
- Sale price
- from $44.00
- Regular price
-
$66.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $60.00
- Sale price
- $60.00
- Regular price
-
$90.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $40.00
- Sale price
- $40.00
- Regular price
-
$60.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $48.00
- Sale price
- $48.00
- Regular price
-
$72.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $88.00
- Sale price
- $88.00
- Regular price
-
$132.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $76.00
- Sale price
- $76.00
- Regular price
-
$114.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $44.00
- Sale price
- $44.00
- Regular price
-
$66.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $80.00
- Sale price
- $80.00
- Regular price
-
$120.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $100.00
- Sale price
- $100.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $36.00
- Sale price
- $36.00
- Regular price
-
$54.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
$42.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $70.00
- Sale price
- from $70.00
- Regular price
-
$105.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $36.00
- Sale price
- $36.00
- Regular price
-
$54.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
$42.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $90.00
- Sale price
- from $90.00
- Regular price
-
$135.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $70.00
- Sale price
- from $70.00
- Regular price
-
$105.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $32.00
- Sale price
- $32.00
- Regular price
-
$48.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $34.00
- Sale price
- $34.00
- Regular price
-
$51.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
$42.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $26.00
- Sale price
- $26.00
- Regular price
-
$39.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $34.00
- Sale price
- $34.00
- Regular price
-
$51.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
$42.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $36.00
- Sale price
- $36.00
- Regular price
-
$54.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $100.00
- Sale price
- $100.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $200.00
- Sale price
- $200.00
- Regular price
-
$300.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $100.00
- Sale price
- $100.00
- Regular price
-
$150.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $180.00
- Sale price
- from $180.00
- Regular price
-
$270.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $22.00
- Sale price
- $22.00
- Regular price
-
$33.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $34.00
- Sale price
- $34.00
- Regular price
-
$51.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $70.00
- Sale price
- from $70.00
- Regular price
-
$105.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$30.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
$42.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $20.00
- Sale price
- $20.00
- Regular price
-
$30.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $24.00
- Sale price
- $24.00
- Regular price
-
$36.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $150.00
- Sale price
- from $150.00
- Regular price
-
$225.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $150.00
- Sale price
- from $150.00
- Regular price
-
$225.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $150.00
- Sale price
- from $150.00
- Regular price
-
$225.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $28.00
- Sale price
- $28.00
- Regular price
-
$42.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $90.00
- Sale price
- from $90.00
- Regular price
-
$135.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- from $70.00
- Sale price
- from $70.00
- Regular price
-
$105.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $130.00
- Sale price
- $130.00
- Regular price
-
$195.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $250.00
- Sale price
- $250.00
- Regular price
-
$375.00 - Unit price
- /per
Sale Sold out
Use left/right arrows to navigate the slideshow or swipe left/right if using a mobile device